WR » Україна » Київські студенти оскаржуватимуть призов до армії

Київські студенти оскаржуватимуть призов до армії

Подача документів до вишів йде в серпні, а в липні ще всі абітурієнти - тому, відповідно до закону, підлягають призову.

Працівники Дарницького районного військкомату в Києві відпустили двох студентів-призовників, яких примусово утримували на збірному пункті. Про це вони повідомили у п'ятницю, 10 липня, в коментарі виданню Страна.ua.

Обидва студенти закінчили бакалаврат і, за їхніми словами, готуються до вступу в магістратуру. Вони прибули в Дарницький РВК 9 липня для проходження міської призовної комісії, яка відмовила у відстроченні призову в армію.
 
"Проблема в тому, що подання документів до вишів здійснюється в серпні, а в липні ще всі абітурієнти. Тому, відповідно до закону, підлягають призову. Шансів немає ні у кого - вирішив військовий комісаріат", - відзначив один зі студентів Ігор Дрозд.
 
Студенти-призовники скаржилися на незаконне утримання на території збірного пункту. "У той же день мене заблокували й утримують на території збірного пункту, хоча повістка для явки в нього видана на більш пізній термін", - повідомив інший студент Георгій Вешапідзе.
 
За його словами, в аналогічній ситуації опинилися дев'ятеро студентів-призовників. Пізніше призовники отримали листи про короткострокове звільнення - до 15, 17, 20 липня, після чого повинні знову з'явитися у військкомат.
 
Для відстрочки призову комісії потрібен документ, який би підтверджував статус абітурієнта - проте виш не міг надати такої довідки, пояснив Вешапідзе.
 
"На жаль, я поки не можу бути абітурієнтом у цей період часу. Так як вступ перенесли, я ще не подав документи - і фізично не можу отримати таку довідку. У закладах освіти навіть немає такого бланка. Я - абітурієнт. Вони можуть видати довідку про те, що я студент. Але для цього я повинен уже там навчатися", - відзначив він.
 
Дрозд і Вешапідзе повідомили, що отримали увільнення до 15 липня. За цей час вони спробують врегулювати питання зі вступом на магістратуру. Призов вони вважають незаконним і вже працюють з юристами.
 
Як повідомлялося раніше, Міністерство освіти і науки звернулося до Міністерства оборони з проханням надати відстрочку від весняного призову на строкову військову службу для випускників шкіл.

Виявили помилку в тексті? Виділіть її мишою! І натисніть: Ctrl + Enter


| ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПУБЛІКАЦІЮ

 ПОВІДОМЛЯЄ: WorldRumors.net.

 ПЕРШЕ ДЖЕРЕЛО: Корреспондент.net.

 ТЕГИ: СТУДЕНТИ ПРИЗОВ В АРМІЮ

 ЧИТАТИ WR: Facebook | Twitter


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як не зареєстрований користувач. Ми радимо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Коментувати